Szpital Specjalistyczny Pro-Familia

Oddział zajmuje się kompleksowym diagnozowaniem i leczeniem schorzeń narządu ruchu – zarówno u dzieci jak i dorosłych. Wszystkie procedury operacyjne wykonujemy w oparciu o światowe standardy przy użyciu najwyższej jakości implantów i narzędzi operacyjnych. Głównie stosujemy małoinwazyjne techniki endoskopowe (artoskopia, torakosopia) – co oznacza, że po zabiegach okres rekonwalescencji jest krótszy, a pacjenci dochodzą do pełnej sprawności zdecydowanie szybciej niż w przypadku tradycyjnych zabiegów operacyjnych. 

W ramach oddziału zapewniamy pacjentom opiekę także w zakresie chirurgii kręgosłupa. Stosujemy najmniej inwazyjne techniki, co ma wpływ na jakość przeprowadzonego zabiegu, zminimalizowanie ryzyka wystąpienia powikłań, a także szybszy powrót do pełnej sprawności.

Zabiegi wykonywane są w ramach kontraktu z NFZ oraz prywatnie.

Specjalizujemy się w zabiegach z zakresu artroskopii. Wykonujemy także pełną gamę operacji ortopedycznych przy użyciu różnych dostępów chirurgicznych oraz zabiegów urazowych.

Stworzyliśmy zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów, który składa się z lekarzy, pielęgniarek, trenerów przygotowania motorycznego, diagnostów laboratoryjnych, techników, a także grupy naukowo-badawczej, gwarantując naszym pacjentom bezpieczeństwo i profesjonalizm. Nieodłączną częścią zespołu są również doświadczeni fizjoterapeuci.

Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, dzięki temu możliwe jest wykonywanie m.in. nowoczesnych procedur artroskopowych kolana, barku, łokcia czy stawu skokowego, a także skomplikowanych zabiegów naprawczych kości i stawów.

Zajmujemy się leczeniem urazów narządu ruchu oraz schorzeń wrodzonych i nabytych u dzieci oraz młodzieży. Głównie stosujemy małoinwazyjne techniki endoskopowe (artoskopia, torakosopia) – co oznacza, że po zabiegach okres rekonwalescencji jest krótszy, a pacjenci dochodzą do pełnej sprawności zdecydowanie szybciej niż w przypadku tradycyjnych zabiegów operacyjnych. Pacjentami zajmuje się doświadczony zespół: lekarze ortopedzi, lekarze anestezjolodzy, pielęgniarki oraz m.in. instrumentariuszki, który gwarantuje pacjentom bezpieczną i profesjonalną opiekę medyczną. Jako jedni z nielicznych posiadamy w zespole technika gipsowania i technika elektroradiologii. Jesteśmy przygotowani do leczenia także świeżych urazów tj. złamań, uszkodzeń ścięgien, więzadeł, urazów stawowych - po wcześniejszej kwalifikacji i uzgodnieniu terminu operacji.

Naszym pacjentom zapewniamy dostęp do najmniej inwazyjnych technik stosowanych obecnie w chirurgii kręgosłupa. Z wykorzystaniem małoinwazynych metod wykonujemy zabiegi  odcinka lędźwiowego, piersiowego i szyjnego, a także procedury przeciwbólowe takie jak termolezja czy blokady dokręgosłupowe.

Endoskopowa chirurgia kręgosłupa jest techniką małoinwazyjną. Polega na wykonaniu zabiegu za pomocą endoskopu co wpływa na minimalizację uszkodzenia mięśni przykręgosłupowych, a także zmniejszenie blizny pooperacyjnej i ryzyka wystąpienia powikłań. Zabieg wykonuje się przez niewielkie (ok. 1 cm) nacięcie skóry, przez które następnie do ciała pacjenta wprowadzany jest endoskop połączony z kamerą. Kamera umożliwia lekarzowi lepszą wizualizację operowanego miejsca poprzez powiększenie najdrobniejszych szczegółów, takich jak struktury kostne, mięśniowe, a przede wszystkim te nerwowe, znajdujące się w kanale kręgowym. Operator używając mikronarzędzi podczas zabiegu usuwa masy wypadniętego dysku, odbarczając jednocześnie podrażniony nerw. Zabieg trwa ok. godziny i wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym – w zależności od położenia przepukliny.

Dzięki endoskopii możliwe jest zminimalizowanie ryzyka dwóch najczęstszych powikłań występujących po operacjach tradycyjnych takich, jak zrosty w kanale kręgowym oraz niestabilność kręgosłupa. Z uwagi na znikomą inwazyjność procedury zastosowanie zabiegu zmniejsza pooperacyjne  dolegliwości bólowe, a także minimalizuje tworzenie się rozległych blizn pozabiegowych. Małoinwazyny sposób leczenia to dla  pacjenta również szybsza rekonwalescencja i powrót do codziennych aktywności.

Przed planowanym zabiegiem w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA obligatoryjna jest wizyta w Poradni Anestezjologicznej celem kwalifikacji.

Brak konsultacji anestezjologicznej może być podstawą do niewykonania zabiegu. Przed planowanym terminem zabiegu Pacjent musi wykonać pakiet badań laboratoryjnych (badania są bezpłatne wyłącznie przy zastosowaniu poniższej instrukcji):

  • Morfologia
  • Elektrolity K, NA, CL
  • Kreatynina
  • Glukoza
  • Układ krzepnięcia
  • Potwierdzona Grupa krwi (wykonanie grupy krwi nie jest wymagane, jeżeli posiadasz KREW KARTĘ).

 

INSTRUKCJA POSTĘPOWANIA PACJENTA

  1. Po wyznaczeniu terminu zabiegu przez lekarza, zgłoś się do Rejestracji Szpitala celem wyznaczenia terminu konsultacji anestezjologicznej. Możesz również skontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu: 17 773 57 00.

KONSULTACJA ANESTEZJOLOGICZNA MUSI ODBYĆ SIĘ W TERMINIE:

  • Zabieg finansowany przez NFZ – konsultacja musi odbyć się pomiędzy 8 a 14 dniem przed planowanym dniem przyjęcia do szpitala.
  • Zabieg prywatny – konsultacja musi odbyć się pomiędzy 3 a 14 dniem przed planowanym dniem przyjęcia do szpitala.
  1. Badania laboratoryjne zostaną Ci zlecone przez lekarza, który kieruje Cię na zabieg lub lekarza anestezjologa podczas konsultacji anestezjologicznej. Możesz je wykonać po wizycie u anestezjologa w tym samym dniu (pamiętaj jednak o tym, że przed badaniem nie możesz nic jeść przez 4 godziny).

  Badania laboratoryjne wykonaj w placówce ALAB LABORATORIA – tylko wtedy będą bezpłatne, niezależnie od rodzaju finansowania zabiegu.

  Badania ważne są 14 dni przed planowaną datą zabiegu.

  1. Na konsultację zabierz dokumentację medyczną, którą posiadasz.

      4. W dniu konsultacji zgłoś się do rejestracji (budynek C) – 1 piętro. W przypadku zabiegu prywatnego ureguluj płatność za konsultację (badania laboratoryjne są w cenie konsultacji).

      5. Zgłoś się 30 minut przed terminem konsultacji w celu wypełnienia potrzebnych dokumentów oraz wykonania badania EKG.

Oddział ma zawartą umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług ubezpieczonym Pacjentom.

lek. Grzegorz Inglot
Lekarz Kierujący Oddziałem Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Dzieci i Dorosłych z Pododdziałem Chirurgii Kręgosłupa
specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
lek. Łukasz Białek
Lekarz Kierujący Oddziałem Ortopedii Dorosłych
specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
lek. Robert Konior
Lekarz Kierujący Pododdziałem Chirurgii Kręgosłupa
specjalista neurochirurgii

Kontakt do poradni

Poradnia ortopedyczna dla dorosłych i rehabilitacja

+48 17 773 57 00

Po odsłuchaniu zapowiedzi wybór:

1 - Rejestracja
3 - Poradnia ortopedyczna i rehabilitacja

 

Poradnia ortopedii dziecięcej

+48 17 773 57 00

Po odsłuchaniu zapowiedzi wybór:

1 - Rejestracja
4 - Pozostałe poradnie specjalistyczne

 

Poradnia chirurgii kręgosłupa

+48 17 773 57 00

Po odsłuchaniu zapowiedzi wybór:

1 - Rejestracja
4 - Pozostałe poradnie specjalistyczne

 

Umów się na wizytę online

e-rejestracja